Ludvig 2015

Ludvig-palkinnot 2015: Tulokset

Kaikkien aikojen ensimmäiset Ludvig-palkinnot on jaettu. Kaikille avoin äänestys alkoi 23.12.2015 ja päättyi 8.1.2016. Palkinnot tulevat olemaan vuosittainen perinne, joilla kunnioitamme lajinsa parhaita ja muistelemme menneitä huippuhetkiä.

Yllä olevassa äänitteessä käymme läpi joka kategorian kolmen kärjen ja keskustelemme tuloksista yleisesti (vinkki: nautitaan kylmänä ennen tuloksien lukemista!). Kotimaiset palkinnot jaettiin Fight Club Finlandin Wrestling Show Live! -tapahtumassa 16.1. Käsittelemme kotimaisia tuloksia tarkemmin FCF-vuosikatsauksessa, joka julkaistaan lähiaikoina.

Menivätkö ludvigit mielestäsi oikeaan osoitteeseen? Anna äänesi kuulua kommenttikentässä tai eri keskustelualueillamme.

 

Vuoden 2015 Ludvig-voittajat (Top 3)

 

Paras sisääntulokappale

1. ”Fight”– Kevin Owens 
2. ”Worlds Apart” – Sami Zayn
3. ”Next Big Thing” – Brock Lesnar; ”Catch Your Breath” – Finn Bálor

Paras yksittäinen sisääntulo

1. Rusev, WWE WrestleMania 31 
2. Triple H, WWE WrestleMania 31
3. Finn Bálor, NXT TakeOver: London

Paras juontaja

1. Corey Graves
2. Renee Young
3. JBL

Paras manageri

1. Paul Heyman
2. Xavier Woods
3. Lana

Kehittynein painija

1. Roman Reigns
2. Seth Rollins
3. Baron Corbin; Regina

Paras esiintyjä

1. Kevin Owens
2. Seth Rollins
3. Regina

Paras kehässä

1. Seth Rollins
2. Cesaro
3. Brock Lesnar

Paras ottelu

1. John Cena vs. Seth Rollins vs. Brock Lesnar (WWE Championship), WWE Royal Rumble
2. Bayley vs. Sasha Banks (NXT Women’s Championship), NXT TakeOver: Brooklyn
3. Kevin Owens vs. John Cena, WWE Elimination Chamber

Paras joukkueottelu

1. The Usos vs. The New Day vs. The Lucha Dragons (Tag Team Championship Ladder Match), WWE TLC
2. Jordan & Gable vs. Baron Corbin & Rhyno, NXT TakeOver: Respect
3. The Crew vs. Angelico, Son of Havoc & Ivelisse (Trios Championship), Lucha Underground 20.5.; Jordan & Gable vs. Ciampa & Gargano, NXT 28.10.; Team ECW vs. The Wyatt Family, WWE TLC

Paras joukkue

1. The New Day
2. The Wyatt Family
3. Jason Jordan & Chad Gable

Paras viikoittainen ohjelma

1. WWE NXT
2. WWE Raw
3. Lucha Underground

Paras tapahtuma

1. WWE WrestleMania 31
2. NXT TakeOver: Brooklyn
3. NJPW Wrestle Kingdom 9

Paras liiga

1. NXT 
2. WWE
3. Lucha Underground; NJPW

Paras naispainija

1. Sasha Banks
2. Paige; Bayley

Paras miespainija

1. Seth Rollins 
2. Brock Lesnar; Kevin Owens; John Cena

Paras kotimainen ottelu

1. Jimmy Gavroche vs. Valentine (FCF Championship), Jatkosota 
2. StarBuck vs. Doug Williams, Rumble in Rauma
3. Valentine vs. Jessica Love vs. Johnny McMetal vs. King Kong Karhula vs. Heimo Ukonselkä (FCF Championship TLC Match), Talvisota IX

Paras kotimainen tapahtuma

1. Talvisota IX
2. Jatkosota
3. Rumble In Rauma II

Paras kotimainen tulokas

1. Regina 
2. Tohtori Ioni
3. Joey Impact; Teuvo

Paras vierailija

1. The Beast
2. Doug Williams
3. Alpha Female

Paras kotimainen painija

1. Regina 
2. StarBuck
3. King Kong Karhula

Lisää...
Smarkside

Smarkside

Eläköön humpuuki!

Previous post

Ennakko: Wrestling Show Live!

Next post

Arvio: Super Fire Pro Wrestling (1991)

No Comment

Leave a reply

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.