NJPWTulokset

Pistepörssi: NJPW G1 Climax 2019

G1 Climax on New Japan Pro-Wrestlingin suurin vuosittainen turnaus. G1 Climaxin voittaja ansaitsee mahdollisuuden otella IWGP Heavyweight -mestaria vastaan seuraavan vuoden Wrestle Kingdom -tapahtumassa. Turnauksessa on kaksi lohkoa, joista molemmissa 10 painijaa. Lohkovoittajat kohtaavat toisensa turnauksen finaalissa, joka järjestetään maanantaina 12. elokuuta 2019.


Smarkside on julkaissut ennakot molemmista lohkoista. A-lohkon ennakon löydät tästä, B-lohkon tästä.


Tästä artikkelista löydät puolestaan G1 Climaxin ajantasaisen pistepörssin sekä G1 Climax -tapahtumien tulokset. G1 Climax 2019 alkoi lauantaina 6. heinäkuuta Yhdysvaltain Dallasissa.


A-lohko:

  1. Kota Ibushi (14 p.) (7–2–0)
  2. Kazuchika Okada (14 p.) (7–2–0)
  3. Will Ospreay (8 p.) (4-5-0)
  4. Bad Luck Fale (8 p.) (4–5–0)
  5. Hiroshi Tanahashi (8 p.) (4–4–0)
  6. EVIL (8 p.) (4–5–0)
  7. Zack Sabre, Jr. (8 p.) (4–5–0)
  8. SANADA (8 p.) (4–5–0)
  9. KENTA (8 p.) (4–5–0)
  10. Lance Archer (6 p.) (3–6–0) 

B-lohko:

  1. Jay White (12 p.) (6–3–0)
  2. Jon Moxley (10 p.) (5–4–0)
    Tetsuya Naito (10 p.) (5–4–0)
    Hirooki Goto (10 p.) (5–4–0)
  3. Jeff Cobb (8 p.) (4–5–0)
  4. Shingo Takagi (8 p.) (4–5–0)
  5. Tomohiro Ishii (8 p.) (4–5–0)
  6. Taichi (8 p.) (4–5–0)
  7. Juice Robinson (8 p.) (4–5–0)
  8. Toru Yano (8 p.) (4–5–0)

Finaali:

Kota Ibushi vs Jay White


Tulokset:

Dallas, Teksas (6.7.2019)

  • Lance Archer voitti Will Ospreayn (18:16).
  • Bad Luck Fale voitti Evilin (11:33).
  • Sanada voitti Zack Sabre Juniorin (21:12).
  • Kenta voitti Kota Ibushin (20:51).
  • Kazuchika Okada voitti Hiroshi Tanahashin (22:04).

Tokio, Japani (13.7)

  • Juice Robinson voitti Shingo Takagin (14:41)
  • Jon Moxley voitti Taichin (7:36)
  • Toru Yano voitti Tetsuya Naiton (3:42)
  • Tomohiro Ishii voitti Jeff Cobbin (18:33)
  • Hirooki Goto voitti Jay Whiten (21:06)

Tokio, Japani (14.7)

  • Lance Archer voitti Bad Luck Falen (10:12)
  • Will Ospreay voitti SANADAn (17:06)
  • Kazuchika Okada voitti Zack Sabre Jr:n (12:01)
  • EVIL voitti Kota Ibushin (19:11)
  • KENTA voitti Hiroshi Tanahashin (18:35)

Sapporo, Hokkaido (15.7)

  • Shingo Takagi voitti Toru Yanon (6:16)
  • Juice Robinson voitti Hirooki Goton (12:23)
  • Jon Moxley voitti Jeff Cobbin (8:54)
  • Tomohiro Ishii voitti Jay Whiten (19:13)
  • Taichi voitti Tetsuya Naiton (21:01)

Tokio, Japani (18.7)

  • KENTA voitti Lance Archerin (11:58)
  • EVIL voitti SANADAn (18:11)
  • Kazuchika Okada voitti Bad Luck Falen (10:15)
  • Hiroshi Tanahashi voitti Zack Sabre Jr:n (13:56)
  • Kota Ibushi voitti Will Ospreayn (27:16)

Tokio, Japani (19.7)

  • Shingo Takagi voitti Taichin (14:40)
  • Jeff Cobb voitti Juice Robinsonin (13:21)
  • Toru Yano voitti Jay Whiten (3:04)
  • Tetsuya Naito voitti Hirooki Goton (16:01)
  • Jon Moxley voitti Tomohiro Ishiin (20:36)

Tokio, Japani (20.7)

  • Zack Sabre Jr voitti Bad Luck Falen (6:50)
  • Hiroshi Tanahashi voitti Lance Archerin (11:58)
  • KENTA voitti EVILin (15:03)
  • Kota Ibushi voitti SANADAn (19:41)
  • Kazuchika Okada voitti Will Ospreayn (21:56)

Hiroshima, Japani (24.7)

  • Juice Robinson voitti Toru Yanon (4:28)
  • Taichi voitti Hirooki Goton (12:11)
  • Jon Moxley voitti Shingo Takagin (14:45)
  • Jay White voitti Jeff Cobbin (15:50)
  • Tetsuya Naito voitti Tomohiro Ishiin (18:58)

Nagoya, Aichi (27.7)

  • Kota Ibushi voitti Lance Archerin (11:42)
  • Will Ospreay voitti Bad Luck Falen (9:08)
  • EVIL voitti Zack Sabre Jr:n (16:00)
  • Hiroshi Tanahashi voitti SANADAn (18:07)
  • Kazuchika Okada voitti KENTAn (26:53)

Nagoya, Aichi (28.7)

  • Hirooki Goto voitti Toru Yanon (1:42)
  • Tomohiro Ishii voitti Juice Robinsonin (17:54)
  • Jeff Cobb voitti Taichin (12:30)
  • Jay White voitti Shingo Takagin (19:26)
  • Jon Moxley voitti Tetsuya Naiton (16:41)

Takamatsu, Kagawa (30.7)

  • Kota Ibushi voitti Bad Luck Falen (9:27)
  • Zack Sabre Jr. voitti Will Ospreayn (20:02)
  • Kazuchika Okada voitti Lance Archerin (14:15)
  • SANADA voitti KENTAn (16:10)
  • Hiroshi Tanahashi voitti EVILin (23:02)

Fukuoka, Japani (1.8)

  • Jeff Cobb voitti Shingo Takagin (12:27)
  • Toru Yano voitti Jon Moxleyn (5:08)
  • Tetsuya Naito voitti Juice Robinsonin (13:07)
  • Jay White voitti Taichin (15:07)
  • Hirooki Goto voitti Tomohiro Ishiin (18:01)

Osaka, Japani (3.8)

  • Bad Luck Fale voitti KENTAn (7:20)
  • Zack Sabre Jr. voitti Lance Archerin (10:43)
  • EVIL voitti Will Ospreayn (17:08)
  • Kota Ibushi voitti Hiroshi Tanahashin (15:53)
  • SANADA voitti Kazuchika Okadan (29:47)

Osaka, Japani (4.8)

  • Tomohiro Ishii voitti Toru Yanon (9:36)
  • Taichi voitti Juice Robinsonin (12:28)
  • Hirooki Goto voitti Jeff Cobbin (11:20)
  • Jay White voitti Jon Moxleyn (15:15)
  • Tetsuya Naito voitti Shingo Takagin (27:15)

Hakamatsu, Shizuoka (7.8)

  • SANADA voitti Lance Archerin (10:28)
  • Bad Luck Fale voitti Hiroshi Tanahashin (9:58)
  • Will Ospreay voitti KENTAn (16:33)
  • Kota Ibushi voitti Zack Sabre Jr:n (15:46)
  • Kazuchika Okada voitti EVILin (27:00)

Yokohama, Kanagawa (8.8)

  • Toru Yano voitti Taichin (5:04)
  • Tetsuya Naito voitti Jeff Cobbin (12:47)
  • Hirooki Goto voitti Jon Moxleyn (8:38)
  • Jay White voitti Juice Robinsonin (23:01)
  • Shingo Takagi voitti Tomohiro Ishiin (22:41)

Tokio, Japani (10.8)

  • Lance Archer voitti EVILin
  • Bad Luck Fale voitti SANADAn
  • Zack Sabre Jr. voitti KENTAn
  • Will Ospreay voitti Hiroshi Tanahashin
  • Kota Ibushi voitti Kazuchika Okadan

Tokio, Japani (11.8)

  • Jeff Cobb voitti Toru Yanon
  • Taichi voitti Tomohiro Ishiin
  • Juice Robinson voitti Jon Moxleyn
  • Shingo Takagi voitti Hirooki Goton
  • Jay White voitti Tetsuya Naiton

Tokio, Japani (12.8)

Lisää...
Smarkside

Smarkside

Eläköön showpaini!

Previous post

Viisi pointtia: AEW Fyter Fest (29.6.2019)

Next post

Jälkipyykkinaru #47: AEW Fyter Fest + Ennakko: AEW Fight For The Fallen

No Comment

Leave a reply

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.